Založ si blog

Tradičné družstvo – zrodilo sa a rastie v čase ekonomickej recesie

Družstvá boli vo svojej podstate zakladané vždy z popudu potreby riešiť krízovú situáciu, v ktorej si jednotlivec sám ťažko poradil. Nebolo to inak ani v prípade vzniku nášho Tradičného družstva, ktoré vznikalo najmä z dôvodu narušenia kontinuity dlhoročného projektu, ktorého sa protiprávne zmocnila úzka skupina osôb. Ako to už býva v realite, spravodlivosť si dávala načas, preto sme si pomohli sami a založili nové družstvo.

Presunuli sme aktivity a svoju energiu do nového družstva, a tak sa nám podarilo zachrániť jedinečný know-how a úspešne v ňom napredovať. Tradičné hodnoty družstevníctva boli inšpiráciu pre výber názvu pre naše nové družstvo, ktoré si ctí jeho snáď najväčšiu a najsilnejšiu vlastnosť, ktorou je vzájomná pomoc ľudí. Aj preto sme novovzniknuté družstvo nazvali Tradičným družstvom, lebo má záujem stavať na vzájomnej pomoci a zvyšovať tak svoj potenciál. Chceme udržať v podnikateľských trendoch túto úžasnú schopnosť budovať hodnotné a cenné projekty bez bankových úverov, ktoré v dnešnej turbulentnej dobe vysokej inflácie môžu zraziť na kolená nejeden projekt. 

Naše Tradičné družstvo vstúpilo do ťažkej doby “covidovej” kedy protipandemické opatrenia ničili jeden projekt za druhým a aby toho nebolo málo, vstúpila do toho aj vojna na Ukrajine a historicky najvyššia inflácia. Družstvo okrem plnenia svojho obchodného cieľa, zároveň bojovalo o naše pohľadávky, ktoré ostali zablokované v predošlom projekte, ktoré protizákonne ovládla skupina podvodníkov. Práve vďaka vzájomnej pomoci sme si v družstve rozdelili svoje úlohy a efektívne sme začali napredovať v každom smere. 

Dnešná situácia je taká, že družstvo vyhráva všetky súdne spory s podvodníkmi, ktorí sa ilegálne zmocnili projektu, ktorí im nepatrí. Hlavne sa však po prvom úplnom účtovnom roku dostalo do zisku, radikálne zvýšilo základne imanie na hodnotu 1 mil.€ a vlastné imanie na 2,3 mil.€. Rozvíjať sa začalo aj v oblasti hmotného majetku, kde rekonštruuje Hotel Raj v Slovenskom raji a je súčasťou celosvetového dovolenkového programu 7ACROSS.

Máme ambície rozbehnúť aj spoluvlastnenú platobnú inštitúciu (licencovanú v ČR od ČNB) a tiež chceme zaujať svoje miesto na trhu s nabíjacími stanicami pre elektromobily. Viac o fin.ukazovateľoch Tradičného družstva – https://finstat.sk/52945715

Tradičné družstvo je živý dôkaz, že vzájomná pomoc ľudí a tradičné hodnoty zdravého družstevníctva v dnešnej dobe hospodárskej recesie majú svoje miesto. 

Členovia Tradičného družstva

Čelíme prudkému zdražovaniu dovoleniek. Spúšťame predaj Last Minute pobytov

23.06.2022

Medzi základné princípy družstevníctva patrí spolupráca, vzájomná pomoc a solidarita. V našom družstve ich vieme uplatniť aj v takej oblasti akou sú lacnejšie dovolenky. V dnešných časoch čelíme prudkej inflácii a zdražovaniu takmer všetkého. Národná banka Slovenska už oznámila, že s dvojcifernou infláciou môžeme počítať aj na budúci rok. Zvyšujúce ceny [...]

Poznáte výhody ekonomiky zdieľania? Spoznajte s nami “kooperatívne dovolenkovanie“

12.06.2022

Je zaujímavé, že keď sa veci pomenujú modernejším spôsobom, ľudia k nim majú väčšiu dôveru. Keď sa povie zdieľaná ekonomika (sharing economy), mnohí ľudia zbystria pozornosť a sú ochotní počúvať, lebo im to evokuje niečo nové, dobré a prospešné pre nich, kde dokážu ušetriť svoje peniaze. Jedno príslovie hovorí, že pre stromy nevidíme les, a tak aj my niekedy [...]

Družstvá ako štíty proti chorobám ekonomiky a Covid-19.

04.06.2022

Vedeli ste, že aj družstvá majú svoj medzinárodný deň? Medzinárodný deň družstiev (MDD) vyhlásilo Valné zhromaždenie OSN 16.decembra 1992 a slávi sa prvú júlovú sobotu. Tento rok pripadá na 2.júla. Ústrednú tému tohtoročného MDD vyjadruje slogan: “Družstvá budujú lepší svet.” Či tomu veríte alebo nie, družstvá skutočne budujú lepší svet. Sú [...]

Russia Ukraine War

Po americkej pomoci Rusi pritvrdili. Chcú, aby Ukrajina plakala, vidia sa až v Kyjeve

21.04.2024 18:51

V Moskve sa tvária, že z novej pomoci USA pre Kyjev si ťažkú hlavu nerobia. Hlásne trúby Kremľa tvrdia, že porážka Ukrajiny je nevyhnutná a neodvratná.

Peter Pellegrini

Ostrosť kampane, vojna, transparentnosť či pokoj? Čo rozhodlo prezidentské voľby?

21.04.2024 18:30

Podľa akých kritérií sme si vyberali budúcu hlavu štátu? Čo nás presvedčilo?

medvede

Banskobystričania v pozore: Do mesta zavítal medveď. Ďalší na Kysuciach pohrýzol muža

21.04.2024 17:46, aktualizované: 19:30

Okamžite bol aktivovaný Zásahový tím pre medveďa hnedého.

diaľnica, zápcha, kolóna, kolóny

Od pondelka bude na D2 pred Bratislavou prejazdný len jeden jazdný pruh

21.04.2024 16:54

Polícia upozorňuje na dočasné obmedzenia.

Tradičné družstvo

Združujeme viac ako tisícku členov družstva zo Slovenska, Poľska a Českej republiky a ďalších štátov EU, záujemcov o projekt zameraný na tvorbu pasívnych príjmov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 28538x
Priemerná čítanosť článkov: 2195x

Autor blogu

Kategórie