Založ si blog

Družstvá sa starajú aj o naše zdravie a majetok

Mnohí ľudia ani len netušia, že o ich zdravie a majetok sa stará družstvo. Ako to myslíme? Tak, že aj na Slovensku pôsobia poisťovne, ktoré majú hlboké družstevné korene. 

Napríklad na Slovensku pôsobí už viac ako 10 rokov poisťovňa Union, ktorá je dcérskou spoločnosťou holandskej spoločnosti Achmea B.V.  Achmea je jednou z najväčších družstevných poisťovní na svete a najväčším poskytovateľom poistenia v Holandsku. Má živú družstevnú históriu, a aj preto jej v dnešnom blogu venujeme našu pozornosť. Pred vyše 200 rokmi bola zrodená z myšlienky solidarity a vzájomnej spolupráce a týmito princípmi sa riadi dodnes. 

Ako vznikla? V roku 1811 sa v malej dedinke v Holandsku spojila skupina farmárov a hodnostárov, aby sa poistili proti finančným rizikám požiaru. Položili tak základ spoločnosti založenej na poznaní, že riziká, ktoré ohrozujú náš každodenný život, je možné lepšie znášať spoločne. Solidarita bola kľúčovým princípom a dodnes je východiskovým bodom v Achmea. Ich príklad sa rýchlo rozšíril po celom Holandsku a dodnes sa v tejto krajine vyvinulo množstvo poisťovateľov na kooperatívnom základe. Títo sa nakoniec spojili do Achmea. Sociálna úloha Achmea ani po dvoch storočiach nestratila nič zo svojej sily. Spoločnosť si váži svoje družstevné korene ako dôkaz identity a zdroj inšpirácie.

Willem van Duin, predseda výkonnej rady spoločnosti Achmea sa vyjadril: „Spoločnosť Achmea bola založená v roku 1811 na základe myšlienky solidarity a presvedčenia, že spoluprácou môžete dosiahnuť viac ako sami. Tento princíp nás vedie dodnes. Vážime si naše družstevné dedičstvo nie zo záľuby v minulosti, ale preto, že vtedajšie princípy stále riadia náš pohľad na svet aj dnes. Už viac ako dvesto rokov sme v srdci spoločnosti a dnes pracujeme so srdcom minulosti a technológiou dneška.“

Achmea zamestnáva viac ako 22 000 zamestnancov v 6 krajinách Európy. Má silné postavenie na domácom trhu v Holandsku, ako aj v Grécku, Turecku, Slovensku, Kanade a Austrálii. Sídlo spoločnosti je v holandskom meste Zeist. Poskytuje širokú škálu finančných služieb a produktov a jej značky poskytujú zdravotné, životné a neživotné poistenie približne 10 miliónom ľudí. Riadi sa princípmi OSN pre udržateľné poistenie (PSI) a Princípmi zodpovedného investovania (PRI). Možno aj preto sa táto poisťovňa u klientov spája s hodnotami ako „odborná“, „férová“, „transparentná“ a „spravodlivá“.

Pre členov Tradičného družstva chceme len to najlepšie. Preto poskytujeme aj my možnosť využívania služieb Zdravotnej poisťovne Union cez nášho obchodného partnera adv holding. Princípy solidarity, ktoré sú zakorenené do základov spoločnosti, ktorá poskytuje zdravotnú starostlivosť sú dobrým predpokladom, že spoločnosť Union bude aj ku svojim klientom pristupovať s najväčšou starostlivosťou. Aj to je jeden z dôvodov, prečo spolupracujeme s naším obchodným partnerom, spoločnosťou adv holding, ktorá sa venuje prepoisťovaniu do ZP Union. 

Naším cieľom sú družstevné dôchodky. Máme na to vlastnú družstevnú stratégiu (know-how), ktorú sme si mali možnosť už overiť v praxi a vieme že funguje. Podarilo sa nám s ňou vybudovať miliónové aktíva. Náš produkt “družstevný dôchodok” rieši členom udržanie si životnej úrovne nielen v časoch zaslúženého dôchodku, ktorý prichádza s poklesom aktívneho príjmu, ale často aj skôr, hlavne keď to člen najviac potrebuje.

Vďaka vzájomnej spolupráci môžu naši členovia dovolenkovať v družstevných nehnuteľnostiach (Hotel Raj v Národnom parku Slovenský raj), ale aj po celom svete cez partnerskú spoluprácu so 7Across a to bez nákladu na ubytovanie, alebo za veľmi výhodných podmienok. Členstvo v družstve je momentálne otvorené až do limitného počtu 3000 členov. Ak chcete vedieť čomu sa venujeme, spoznajte nás bližšie. 

Členovia Tradičného družstva 

Zdroj informácii o Achmea: https://www.icmif.org/icmif-undrr/achmea-netherlands/

Družstvá v mediálnom priestore. Mohli by sa stať obrancami pravdy?

05.05.2022

Málokto vie, že družstvá pôsobia aj v mediálnej oblasti. Napríklad v oblasti vydávania kníh a periodík, až po rozhlasové a televízne vysielanie. Vo svete sú známe aj tlačiarenské družstvá, ale aj také, ktoré publikujú software a programujú. V poslednej dobe rastie ich záujem o pôsobenie aj v informačných a komunikačných technológiách. Ako už veľmi dobre vieme, v [...]

Družstvo, ktoré nám závidel celý svet. Volali ho “zázrak”

29.04.2022

Aj v Československu sme mali možnosť na vlastné oči vidieť rozkvet jedného družstva, ktoré nám závidel celý svet a do ktorého sa chodili pozerať ľudia z celej republiky. Na svoju dobu malo ambiciózne ciele, dnes sa to môže zdať až neuveriteľné, ako družstvo prosperovalo. Na svojom vrchole v roku 1989 dosiahli jeho tržby 7 miliárd korún a bolo v zisku takmer 830 [...]

Mať zaručený dôstojný dôchodok nie je utópia. Ako to robia v Mondragone?

15.04.2022

Nie je tomu tak dávno, keď bežní ľudia na Slovensku išli do dôchodku z rovnakého podniku, do ktorého ako mladí vstupovali. Mali celý svoj život zabezpečenú istú prácu a istý stabilný príjem. Dnes je doba, kedy počas života nielenže zmeníte spoločnosť v ktorej pracujete, ale je už čoraz bežnejšie, že sa musíte niekoľkokrát rekvalifikovať, aby ste sa udržali na [...]

Progresívne Slovensko / Michal Šimečka /

Progresívne Slovensko prestáva podporovať pokračovanie súčasnej vlády

25.05.2022 12:12

Hnutie tak reagovalo na schválenie prorodinných opatrení z Matovičovej dielne, ktoré majú Slovensko stáť viac ako miliardu eur ročne.

Karanténa

Voliči v karanténe dostanú v obecných a krajských voľbách šancu voliť doma

25.05.2022 11:35

Predpokladá to zákon o špeciálnom spôsobe hlasovania pre tieto spojené voľby, ktorý podpísala prezidentka Zuzana Čaputová.

Pohotovostná motorizovaná jednotka  / Polícia / Protest / Demonštrácia / NR SR /

Prezidentka Čaputová podpísala novelu zákona o Policajnom zbore

25.05.2022 11:08

Zavedie sa tak základná štruktúra polície, zrušia sa menovky na rovnošatách policajtov a pribudnú im nové právomoci.

Boris Nemcov

Klus: Ulica Borisa Nemcova patrí do Bratislavy, je správne, že bude ruským diplomatom na očiach

25.05.2022 10:45

Ulica pomenovaná po zastrelenom kritikovi Putinovho režimu vznikla premenovaním Godrovej ulice, na ktorej sídli aj ruská ambasáda na Slovensku.

Tradičné družstvo

Združujeme viac ako tisícku členov družstva zo Slovenska, Poľska a Českej republiky a ďalších štátov EU, záujemcov o projekt zameraný na tvorbu pasívnych príjmov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 9477x
Priemerná čítanosť článkov: 1354x

Autor blogu

Kategórie